Deník investora

#12 Půjčil si 12 milionů, ale sám nic nesplácí

334976_1761039383426_938106763_o1

Nadpis může pro někoho znít hrozivě. Hodně lidí má z půjček panickou hrůzu. Když jsem řekl před pár lety svojí babičce, že jsem si půjčil peníze na koupi bytu, šly na ní mrákoty.

Ale tenhle post není o mně. Je o Patrikovi, který se v pětadvaceti nebál a půjčil si více než 12 milionů. Nechám jej vyprávět.

Patrik:
„Někdy na konci roku 2010 jsem přečetl knížku Bohatý táta, chudý táta od Kiyosakiho a změnil se mi pohled na peníze. A hlavně na nemovitosti. Najednou jsem v nich viděl klíč k pohodlnému životu.

Zdědil jsem byt po babičce a rodiče mi naspořili slušnou částku na stavebním spoření. Bydlel jsem v tu dobu společně s kamarády za necelé dva tisíce, takže jsem byt sám pro sebe nepotřeboval. Garsonku po babičce jsem pronajal a rozhodl se koupit ještě jednu na pronájem.

Vhodný byt jsem našel poměrně rychle. Mohl jsem ručit garsonkou po babičce, takže jsem nakonec nemusel ani dávat peníze ze svého a půjčil si necelý milion. Jednoduše jsem si spočítal, že po zaplacení splátky úvěru a nákladů na provoz bytu mi bude zbývat ještě 1.000 Kč.

Když si vemu, že jsem vlastně nevydal ani korunu ze své penženky a najednou začal vydělávat tisícovku každý měsíc, tak mi to přišlo jako skvělý kup.

Půl roku jsem pronajímal oba byty, šlo to skvěle. Rozhodl jsem se tedy koupit další. A takhle jsem pokračoval pořád dokola, až jsem se dostal k současným jedenácti bytům. Z každého bytu mi zbývá aspoň 1.000 Kč měsíčně. Takže si každý měsíc přilepším k výplatě 11.000 Kč.

Celkem dlužím bance něco přes 12 milionů. Všechny splátky platím z příjmu z pronájmu, takže v podstatě za mě úvěr splácí nájemníci. Vždy tak umoří část úvěru a moje čisté jmění každý měsíc roste.

Tím, že jsem začal investovat brzy, splatím všechny byty ještě před padesátkou. Už teď vím, že pak budu moct přestat s prací a začít dělat to, na co jsem do té doby neměl čas.

Někdo může říct, že jsem měl štěstí, že ne každý dostane na startu byt a k tomu ještě hotovost. Ale několik mých známých na tom bylo na začátku ještě o dost lépe. Ale byt prodali, koupili si auto, pronajali si jiný byt, jeli dvakrát na dovolenou a najednou neměli nic.“

Jste ohromeni stejně jako já?

Všechno to vypadá tak jednoduše. Největší kouzlo je v tom, že ono to opravdu jednoduché je. Když dokážete najít vhodnou nemovitost, máte vyhráno.

Pokud si nevěříte, že dokážete vybrat správný byt, najděte někoho, kdo vám pomůže. Někoho, kdo má s pronajímáním zkušenosti.

Nemovitost je vaší cestou k bohatému životu. Přilepšíte si každý měsíc a navíc budete zabezpečeni na stáří.

Doplnění: Pro velký zájem čtenářů jsem s Patrikem detailně rozepsali celý tento obchodní případ. Číst můžete ZDE.

Sdílejte tento článek:

Komentáře: