Jmenuji se Jakub Koreis.

Svoji první nemovitost jsem si pořídil ve dvaceti letech. Původně jsem v ní chtěl bydlet sám, ale kariéra mě neustále tahala z místa na místo, takže stěhování se pořád odkládalo. Byt jsem tedy pronajmul.

Od začátku jsem věděl, že délka mojí sportovní kariéry je omezená. Pořád jsem uvažoval, co budu dělat až jednou skončím. A moje myšlenky se čím dál častěji vracely právě k nemovitostem.

Měl jsem dobrého nájemníka a z pronajatého bytu mi plynul pravidelný příjem. Rozhodl jsem se, že si pořídím další. Procházel jsem několik týdnů inzeráty, ale nemohl jsem najít vhodnou nemovitost. Byl jsem nejistý a na každém bytě se mi něco nelíbilo. Až jsem si uvědomil, že vlastně o kupování a pronajímání bytů nic nevím. První byt mi sice ekonomicky fungoval, ale nebylo to díky poctivé analýze při koupi. Prostě jsem měl kliku.

Vrhl jsem se proto na knížky a odseděl hodiny na seminářích. Dozvěděl jsem se věci, o kterých jsem neměl ani ponětí a najednou jsem se na inzeráty koukal jinýma očima. Za dva týdny jsem měl byt vybraný.

FullSizeRenderPostupem času jsem se čím dál tím více otrkával a dovoloval si větší nákupy, až jsem se dostal k realizaci developerských projektů. Získané zkušenosti využívám také v poradenství a správě investic, když pro klienty vyhledávám vhodné nemovitosti, zajišťuji případné rekonstrukce a následnou každodenní správu.

Veškerá moje činnost v oblasti nemovitostí je zastřešena pod hlavičkou developerské a realitní společnosti Koreis-Brown.

Nemovitosti nejsou žádná věda. Nemusíte být stavební inženýr nebo ekonom. Uvidíte, že vám stačí zdravý selský rozum a znalosti matematiky pro pátou třídu, doplněné o trojčlenku.

Všechny příspěvky na blogu vychází z mých konkrétních zkušeností, nikoli z teorie (i když tu mám také dobře zmáknutou). Principy a tipy, o kterých se dočtete, sám dennodenně využívám.

V srpnu 2017 se mé podnikatelské činnosti věnoval v rámci rubriky Úspěšní Češi i časopis Forbes.